Windows Blue Çıkmayacak!

Windows Blue Çıkmayacak!

Windows “Blue” olarak adlandırılan sürüm aslında bir Service Pack. Tek farkı, bir isim ile özelleştirilmiş olması.

Yabancı kaynaklardan edinilen bilgilere göre, Windows Blue diye bir şey yok. Microsoft tarafından gelen resmi haberler baz alındığında ise Servis Pack yerine Windows 8.1 / 7.1 diye sürüm numaraları olacak.

İyileştirilmiş ve geliştirilmiş güncellemenin yeni adının Windows 8.1 olacağı kararlaştırılırken belirli güncelleme sürümlerinin periyotları sabitlenecek. Microsoft kanallarından gelen haberleri sağlamlaştıran diğer bir detay da, Roman L.’nin Twitter hesabından paylaştığı ekran görüntüsüyle ortaya çıktı.

Windows 8.1 adını alacak yeni sürümün bilgisayar detaylarına bakıldığında “Build 9375” kod adı da dikkat çekiyor. Geçtiğimiz hafta içinde sizlerle paylaştığımız Windows Blue söylentilerinde ise “Build 9365” kodu yer alıyordu.

Microsoft’un resmi sitesinde uluslararası tüm ülkelerin diline uygun olarak; “Şimdiye kadarki en iyi Windows deneyimi sizinle” ibaresi yer alıyor. Demek o ki, bu haberlerden sonra Windows 9’u beklemek yerine, 8.1, 8.3, 8.8 gibi sürümlere alışacağız.

Aynı işletim sistemi sürümlerini Tablet ve Mobil platformlara uygun Windows Phone 8/RT’de de göreceğiz. Yeni güncelleme versiyonunun gelecek ay içinde gelmesi bekleniyor.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.