Samsung Ile Mozilla Ortaklığı

Samsung Ile Mozilla Ortaklığı

Geçtiğimiz günlerde Mozilla, Samsung ile teknolojilerini birleştirerek yepyeni bir Android Tarayıcı üzerinde çalıştıklarını açıkladı. Mozilla’nın açıklamasında şu anda 4 çekirdekli bir telefonun web tarayıcıyı en iyi ve en verimli şekilde kullanamadığı belirtildi.

Aslında bu açıklamaya hak vermemek mümkün değil. Geçtiğimiz günlerde yayınlanan “Browser Test Sonuçları” yazımdaki PC Browser sonuçlarına göre şu anda cebimizde olan 2GB Ram’ li 4 çekirdekli telefonların 1280X720 pikselde bile PC lere göre 10 kat daha yavaş olmasını anlamak pekte mümkün olmuyor maalesef.

Mozilla, şu anda tarayıcı konusunda belli bir noktaya geldiklerini fakat güvenlik ve stabilite sorunlarının aşılması için bir süre daha çalışmaları gerektiğini belirtiyor. Samsung tarafında ise bu işbirliği için “Samsung eski ürünleri için yenilikçi ve çeşitli teknolojileri her zaman araştırıyor, Bu işbirliği ile gelecekteki web deneyiminde yeni bir çağ açabiliriz” deniyor.

Buradan da anladığımız kadarıyla Mozilla’ nın yeni yapacağı web tarayıcı Samsung’ un ürün gamında bulunan eski telefonlara da destek verecek. Yeni tarayıcının Note 3 lansmanında Android 5.0 ile tanıtılması bekleniyor,

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.