Mac, Windows ve mobilde çalışabilen dosya yedekleme servisi: MediaFire

Mac, Windows ve mobilde çalışabilen dosya yedekleme servisi: MediaFire

Bulut tabanlı dosya paylaşımı konusunda popüler isimlerden biri olan MediaFire, kısa bir süre önce Mac ve Windows uygulamalarının beta sürümden çıktığını duyurdu. Şirketin bu uygulamalar haricinde tanıtımını yaptığı bir diğer yenilik ise yazılım geliştirciler için sundukları API desteği üzerine.

Houston/Texas/ABD merkezli şirket aslında 2006 yılından bu yana bulut tabanlı depolama konusunda piyasada adından söz ettiriyor. 50′ye yakın çalışanı bulunan MediaFire’ın rakipleri ise tahmin edebileceğiniz gibi başta Dropbox ile Box olmak üzere Google Drive ve Microsoft OneDrive gibi isimler.

MediaFire’ın herhangi bir platform için olan uygulamasını indirdiğinizde sizden üye girişi yapmanız bekleniyor. MediaFire’a dilerseniz platformun kendi üyelik formu ile, dilerseniz de Facebook hesabınızla üye olabilirsiniz. Diğer yandan MediaFire kullanırken aylık 10 GB’a kadar ücret ödemeniz gerekmiyor ancak bunun karşılığında bolca reklam görüyorsunuz.

 

Ücretli platformları ise aylık 4,99 ile 24,99 dolar arasında değişiyor. Yeri gelmişken MediaFire’a şu an üye olursanız yüzde 50 indirimli fiyatlarla karşılaşacağınızı da belirtelim.

MediaFire bu güncellemeler ve gelişmeler sonrasında Dropbox ve Box’ta olduğu gibi dosya takibi ve paylaşımı gibi özellikleri kavuştuğunu, ayrıca çoklu platform desteğini de öne çıkarttığını söyleyebiliriz.

MediaFire’ın rakipleri arasında nasıl bir yol katedeceğini hep beraber göreceğiz. Son olarak MediaFire’ın Android uygulamasını buradan, iOS uygulaması buradan ve masaüstü uygulamasını ise buradan indirebilirsiniz.