Kaspersky İnteraktif Siber Tehdit Haritası

Kaspersky İnteraktif Siber Tehdit Haritası

Kaspersky “Güvenlik saldırıları nereden geliyor?”,  “Hangi tür zararlı yazılımlar en yaygın?” sorularına gerçek zamanlı siber tehdit haritasıyla cevap veriyor.

duzlemhttp://cybermap.kaspersky.com/” adresinden ulaşılabilen haritada ülkesel bazda gösterilen tehdit türleri arasında, erişim esnasında ve talep üzerine yapılan taramalarda, e-posta ve web anti-virüs tespitlerinde algılanan zararlı nesneler ile zayıf nokta ve yetkisiz giriş tespiti alt sistemleri tarafından tanımlanan nesneler yer alıyor.

 

Haritada kullanıcılar, dünya küresini çevirebiliyor ve yerel tehdit manzarasına daha yakından bakmak için dünyanın herhangi bir yerinin görüntüsünü yakınlaştırabiliyor. Gerçek zamanlı olarak tespit edilen farklı tehdit türleri, farklı renklerle işaretleniyor. Kullanıcı, her tehdidin tanımını ekrana getirebiliyor ya da tehdit türlerinin görüntüsünü devre dışı bırakabiliyor.Ayrıca haritayı düzlem şeklinde de inceleyebilmeniz mümkün.

Ülke üzerine tıkladığınızda; türlerine göre zararlı nesnelerin veri bilgileri geliyor.Türkiye’de bilgisayara kaydedilen dosyalar üzerinden tehdit daha fazla iken, Antartika’da buzulların geniş yer kaplaması ve araştırma ekipleri dışında yerleşik nüfusun bulunmamasından dolayı hiçbir siber tehdit görünmemekte.

antarticaturkiye-sonuc