Twitter’dan yeni fotoğraf özellikleri

Twitter’dan yeni fotoğraf özellikleri

twitter-fotoğraf-etiketlemeTwitter, resmi blogu üzerinden “fotoğraflar artık daha sosyal” başlığıyla yaptığı duyuruda Twitter’da artık fotoğrafların etiketlenebileceğini ve bununla birlikte tweet başına birden fazla fotoğraf eklenebileceğini bildirdi.

Bu iki yenilik, şimdilik sadece iOS ve Android sistemlerinde bulunan Twitter uygulamalarında kullanılabilecek. Twitter’a eklediğiniz fotoğraflarda 10 kişiye kadar arkadaşlarınızı etiketlemeniz mümkün olacak.

Twitter’a gelen fotoğraf etiketleme özelliğiyle sosyal ağın artık çok daha sosyal olacağını kabul edebiliriz. Aynı Facebook’ta olduğu gibi, Twitter’da da biri sizi fotoğraflarda etiketlediğinde bir bildirim alacaksınız. Twitter uygulamasının Ayarlar bölümünden kimlerin sizin etiketleyip etiketleyemeyeceğine de karar verebileceksiniz.

 

twitter-fotograf-etiketleme

Yeni güncelleme ile gelen bir başka özellik de, tweet başına birden fazla fotoğraf yüklenebilecek olması. Elbette 140 karakteri geçmemek kaydıyla. Böylece Twitter’a fotoğraf yüklediğinizde tüm fotoğraftaki arkadaşlarınıza mention atmanıza gerek kalmayacak ve onları fotoğraf üstünde etiketleyebileceksiniz. Birden fazla fotoğraf yüklendiğinde ise, farklı fotoğrafları arka arkaya tweet atmaktan kurtulmuş olacaksınız.

Birden fazla fotoğraf yükleme özelliği ilk kez iOS versiyonunda olacak, daha sonrasında ise Android uygulaması ve web versiyonuna da gelecek.