Twitter Yeni Tasarıma Geçtiğini Duyurdu

Twitter Yeni Tasarıma Geçtiğini Duyurdu

Twitter, dün (08.04.2014) yeni tasarımı uygulamaya koyduğunu, twitter’a yeni üye olanların bu tasarım ile başlayacağını ve 1 hafta içinde de tüm kullanıcılarda aktif olacağını duyurdu.

Twitter’ın profil sayfaları ile ilgili yenilenen tasarımının Facebook tasarımına yaklaştığını söylemek yanlış olmaz. Tasarımla birlikte gelen yenilikleri inceleyelim.

Facebooktan farklı olarak tüm genişliği kullanan kapak fotoğrafı, altına profil fotoğrafı, tweetler, fotoğraflar/videolar, takip ettikleri, takipçileri, favorileri ve takip et butonu yerleştirilmiş.

1

Sayfa içeriğine bakacak olursak; sol tarafta profil resmi altında ne zaman kayıt olduğumuz,konumumuz gibi bilgileri görebilmekteyiz. Hemen altında kullanıcıyı mention etiketiyle tweet atabileceğimiz alan ile fotoğraf ve videolar bulunmakta.Orta bölümde Facebook zaman tüneli tasarımına yakın bir tweetlerinizin sıralandığı alan bulunmakta. Sağ blokta ise Kimi Takip Etmeli? ve Gündem bölümleri yer almakta.

2

Eklenen ana özellikler olarak,

  • En İyi Tweetler: Fazla etkileşim almış tweetlerin, daha büyük boyutta görüneceğini ve böylelikle tweete daha kolay ulaşılabilineceğini görüyoruz.
  • Sabitlenmiş Tweet: Sabitlemiş olduğunuz tweet, en üstte görünecek. Ve takipçilerinize iletmek istediğiniz şeyi daha kolay iletebileceksiniz.
  • Filtrelenmiş Tweetler: Profilinizi diğer kişilerin nasıl göreceğini belirleyebildiğiniz bir seçenek. Yani profilinize giren kişi Tweetler, Fotoğraf ve videolar içerikli Tweetler, Tweetler ve yanıtlar, filtrelerinden hangisini tercih ettiyseniz o şekilde görüntüleyecekler.

Twitter açıkladığı yeni tasarıma geçen kullanıcıların profillerinden tasarımı inceleyebilirsiniz.