Hackathonist Etkinliği

Hackathonist Etkinliği

Hackathonist, 8-11 Mayıs tarihleri arasında yapılacak.TAGES tarafından düzenlenen ve Studio-X İstanbul’da gerçekleştirilecek Hackathonist, İstanbul ulaşım verileri ve CitySDK API’ları, sensör ve sosyal medya verilerini kullanarak İstanbul’a yönelik Akıllı Şehir uygulamaları geliştirilmesini hedefliyor. Hackathonist etkinliğinin “İnternet Erişim Sponsoru” olan TurkNet, dört gün boyunca katılımcılara kesintisiz yüksek hızlı internet sağlayacak.

Türkiye’nin yeni nesil telekom operatörü TurkNet, Hackathonist 2014 etkinliğine “İnternet Erişim Sponsoru” oldu. 8-11 Mayıs tarihleri arasında TAGES tarafından düzenlenen ve Studio-X İstanbul’da gerçekleştirilecek bu etkinlikte TurkNet katılımcılara kesintisiz yüksek hızlı internet bağlantısı sağlayacak.

Hackathonist, İstanbul ulaşım verileri ve CitySDK API’ları, sensör,sosyal medya verileri ve çeşitli uygulama geliştirme araçlarını kullanarak İstanbul’a yönelik Akıllı Şehir uygulamaları geliştirilmesini hedefliyor.

Hackathonist 2014’e katılmak isteyenlerin 25 Nisan 2014‘e kadar kayıt yaptırması gerekiyor. Etkinlik jürisi Faruk Eczacıbaşı, Emrehan Halıcı, Fatih Yentürk, Rutger van Willigen, Bahadır Ödevci, Timur Sırt ve Ersin Pamuksüzer’den oluşuyor. Etkinlik sonunda ürettiği uygulamalarla dereceye girenler 7 farklı kategoride çeşitli ödüller kazanacak.