Google Camera Tüm Androidlerde

Google Camera Tüm Androidlerde

Google, kendi kamera uygulamasını Google Play üzerinden tüm cepler için indirmeye sundu. Android 4.4 KitKat’takinden biraz farklı görünen uygulama, daha temiz bir arayüze ve birkaç geliştirmeye sahip.

Google’a göre Google Camera uygulamasındaki yeni Lens Blur işlevi, geniş optik sistemlere gerek duymuyor ve tüm optimizasyon tekniklerini telefon üzerinde kullanarak etrafın 3 boyutlu bir modelini oluşturuyor. Bu şekilde bir nesnenin ön plana çıkmasını, geri kalan alanların bulanık görünmesini sağlayabiliyorsunuz. Uygulama, ön izlemeleri her zaman yüzde 100 boyutunda gösteriyor, böylece çekmeden ekranda gördüğünüz fotoğraf ile kaydettiğiniz fotoğraf, aynı oluyor.

Modlar arasında geçiş yapmak için  soldan içeriye doğru sürüklemeniz yeterli oluyor. Uygulama herkesin kullanımı için basit tutulduğundan beyaz dengesi gibi birkaç uyglama işlemi ihmal edilmiş.

Android 4.4 KitKat ve üzeri ile çalışan tüm Android’li cep ve tabletlerle uyumlu olan uygulama Google Play’den indirilebiliyor. Android 4.4’lü cihazınızın desteklenmediği hatasını alıyorsanız, alternatif olarak APK dosyasını buradan veya buradan direkt olarak indirebilirsiniz.