E-postalarınızı MailTime ile Mesajlaşma Görünümüyle Yönetin

1980’lerden beri insanların e-posta okuma ve gönderme alışkanlıklarını değiştirmediğine vurgu yapan MailTime CEO’su Heatherm Huang, günümüzdeki e-posta gönderim şekliyle insanların çok miktarda gereksiz ayrıntıyla boğuştuklarına dikkat çekti.

Bu problemi herkesin uzun yıllardır alışık olduğu ‘SMS ya da IM (anlık mesajlaşma) arayüzünde e-posta alma/gönderme’ fikriyle çözmeye çalışan MailTime, şu an iOS uygulaması ile yayında.

Gmail hesabınızla giriş yapabildiğiniz uygulama, sizin için tüm e-posta’larınızı yeniden formatlıyor ve sürekli tekrarlayan giriş ve imza gibi bölümleri ortadan kaldırıyor. Böylelikle sanki SMS ya da WhatsApp gibi herhangi bir IM uygulamasında konuşuyormuş hissine bürünen kullanıcılar hem zamandan kazanıp hem de uygulamanın bazı ek özellikleriyle e-posta hesaplarını daha efektif kullanabiliyor.

mailtime-ekran-goruntusu

Ek özellikler olarak; uygulama içine Twitter benzeri bir ‘mention’ yapısı kuran MailTime; e-posta yazarken daha önce mesajlaştığını kişileri mention’layabilmenize izin veriyor. Bunun dışında MailTime üzerinde yeni bir e-posta yazarken Dropbox ya da fotoğraf albümüzden görsel seçmeniz de mümkün.

MailTime kullanıcıların e-posta gönderdikleri kişilerin de MailTime kullanması gibi bir zorunluluk bulunmuyor. Örneğin uygulama üzerinden gönderdiğiniz e-posta’ları ayırt etmek mümkün değil. Diğer bir merak edilen konu olan güvenlik mevzusunda da MailTime kurucuları uygulamanın direkt olarak e-posta sunucusu ile iletişim kurduğunu ve herhangi bir kişi ya da kurumun araya girmesinin mümkün olmadığını söylüyor.