Dropbox, Readmill’i 8 milyon dolara satın aldı

Dropbox, Readmill’i 8 milyon dolara satın aldı

readmill-225x225Bu yılın başında aldığı yatırımla 10 milyar dolarlık değerlemeye ulaşan ve bu yıl içerisinde halka arz etme ihtimali bulunan Dropbox, sosyal okuma uygulaması Readmill‘i satın aldı. TechCrunch’da duyurulan ve ilgili sitenin aldığı duyumlara göre, Berlin merkezli girişim, bulut depolama servisi Dropbox tarafından 8 milyon dolara satın alındı.
iOS ve Android versiyonları bulunan sosyal okuma uygulaması, birkaç yıl önce Drobpox ile entegre çalışmaya başlamıştı.  Henüz resmi olarak açıklanmamış olsa da, Dropbox’ın Readmill’i satın alması, daha çok bir yetenek satın alması olarak nitelendirilebilir.

 

8 milyon dolarlık satın almanın çok ufak bir kısmı nakit olarak Readmill’e ödeneceği, geri kalan miktar ise, Dropbox hisselerinin bir kısmının Readmill’in kurucu ortaklarına geçmesi bekleniyor. Böylelikle Readmill’in kurucu ortakları da Dropbox ekibinin birer parçası olmak için Dropbox’ın San Francisco’daki ofislerine taşınacak.
Readmill’in akıbeti ise şimdilik belli değil. Ancak kurucu ortaklarının Dropbox ekibine katılacaklarını düşünürsek, Readmill çok yakında uygulama mağazalarından silinebilir veya varlığını minumum destek ile hiç güncelleme gelmeden sürdürülebilir.